Vyko respublikinė prevencinė mokinių konferencija „Sveikas ir saugus vaikas – laiminga ateitis“

2017-03-25

Kovo 24 dieną Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje vyko tradicinė respublikinė prevencinė 7–10 klasių mokinių konferencija „Sveikas ir saugus vaikas – laiminga ateitis“. Jos tikslas – skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, teisingai atsirinkti informaciją virtualioje erdvėje, saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose, ugdyti vertybines nuostatas, kurios stiprintų savigarbą ir nepakantumą patyčioms, toleranciją ir bendruomeniškumą.
Konferencijoje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš 47 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų. Susirinkusiesiems buvo parodyta meninė kompozicija „Neleiskim sielai susirgti!“, skatinanti rūpintis ne tik kūno, bet ir dvasios sveikata. Tada konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausieji specialistai Kastytis Augaitis ir Birutė Banevičienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus  vedėja Laima Prižgintienė, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto profesorius, Klaipėdos miesto tarybos narys Jonas Sąlyga, Klaipėdos  demokratinės moterų kolegijos narė Roma Vaitkuvienė  ir Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos direktorė Gražina Skunčikienė. Konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyresnioji specialistė Genovaitė Butkienė ir Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Pirmą pranešimą „Jausmai gąsdina ir džiugina: ką su jais daryti?“ skaitė Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos psichologė Aurelija Ananjevaitė. Po to 118 mokinių ir 77 mokytojai skirstėsi į šešias sekcijas, kuriose buvo pristatomi pranešimai apie priklausomybę nuo informacinių technologijų, žalingus įpročius, sveikuolišką mitybą, valgymo sutrikimus, higieną, mados vaikymąsi, reklamos įtaką, patyčių problemas, psichinės sveikatos išsaugojimą, saugios aplinkos svarbą visapusiškam jauno žmogaus vystymuisi, moralinių vertybių puoselėjimą. Mokiniai ne tik kalbėjo, bet ir demonstravo savo sukurtus filmus bei pateiktis, inscenizavo paauglių gyvenimą, pateikė savo mokyklose atliktų įvairių tyrimų analizę, dalijo patarimus bendraamžiams. Kiekvienoje sekcijoje buvo pristatyta 7–11 pranešimų, kuriuos vertino komisijos nariai iš įvairių uostamiesčio institucijų: Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos, BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, Klaipėdos Litorinos mokyklos, Klaipėdos vaikų globos namų „Smiltelė“, Klaipėdos diagnostikos ir gydymo centro „Medikana“, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios. Kiekvienoje sekcijoje pranešimai buvo vertinami pagal temos aktualumą, naujumą, keliamų problemų svarbą, pristatymo kūrybiškumą, įtaigumą, originalumą, pozityvumą ir vaizdingumą.
Pasibaigus darbui sekcijose, visi rinkosi aktų salėje konferencijos apibendrinimui. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Kučinskienė pasidžiaugė puikiu konferencijos organizavimu bei aktyviu mokinių ir mokytojų dalyvavimu joje. Geriausių pranešimų autoriams atiteko Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos ir Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos įsteigti prizai. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštai buvo įteikti socialiai aktualiausius pranešimus parengusiems mokiniams. Kitų geriausiai pagal atskirus kriterijus įvertintų pranešimų autoriams buvo skirti Klaipėdos miesto Mero, Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos miesto tarybos narės Lilijos Petraitienės, Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos padėkos raštai ir dovanos. Edita Kučinskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, padėkos raštus teikė ir geriausių atvirukų, skirtų respublikinei prevencinei 7–10 klasių mokinių konferencijai „Sveikas ir saugus vaikas – laiminga ateitis“, kūrėjams.

Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos mokytojos Jurgita Barasienė ir Regina Bertašienė